Ski areál Kareš – ceny od 200 Kč: 4 lyžařské vleky, parkoviště zdarma, snowpark, lyžařská škola, svah upravený rolbou, noční lyžování. 500 m. 10 % sleva na Skipasy pro naše hosty.

Ski areál Kouty – Ski areál Kouty nabízí komfortní, lyžování a k tomu nejdelší sjezdovku na Moravě. Nová modrá sjezdovka má délku 3050 m s převýšením 520 m nadchne hlavně rodiny s dětmi. Celková délka sjezdovek 11,5km, největší lyžařské středisko na Moravě. 1.5 Km.

Ski areál Červenohorské sedlo – Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Lyžařské sjezdovky v mají výšku 862 až 1164 m. Nachází se zde jedna lanovka a osm vleků, udržují se čtyři sjezdovky a dvě cvičné lyžařské louky. Areál je rozdělen na severní a jižní svahy. Jízdenky na lyžařské vleky se prodávají ve třech pokladnách, které jsou součástí odbavovacího systému. 10 Km. 10 % sleva na Skipasy pro naše hosty.

Ski areál Přemyslov – V letošní sezóně se můžete těšit na rozšířenou restauraci a nové turnikety u lanové dráhy. Čeká na vás červená, modrá a dvě žluté sjezdovky. Nejdelší modrá má 1250 metrů. 3 Km.

Termální lázně Velké Losiny – Vyzkoušejte devatero termálních bazénů a vodní atrakce. Nechte své tělo hýčkat při profesionálních masážích. Načerpejte energii při pohybových aktivitách v bazénu. Dopřejte své imunitě pobyt ve čtyřech typech saun. To vše s vaší rodinou, v zázemí našeho termálního parku. Termály samozřejmě můžete navštívit i v létě. 6 Km.

Koloběžky v Dlouhých stráních – Jedinečná možnost nevšedního zážitku při nejdelším sjezdu na koloběžkách v ČR. Chystáte se navštívit přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně a nechcete se vracet tou samou cestou? Máte možnost využít půjčovnu koloběžek přímo u horní nádrže Dlouhé stráně. Trasa nabízí nepřekonatelný sportovní a krajinářský zážitek a její délka je přes 17 km, vede od horní nádrže DS kolem dolní nádrže a následně do areálu Kouty. V půjčovně si můžete půjčit také kola.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně – Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká.

In – liny v horách i údolí – Vyznavači kolečkových bruslí a hledači nových zážitků mohou využít hned několik tras v okolí. Například bonbonek v podobě možnosti projet se na kolečkových bruslích okolo horní nádrže Dlouhé Stráně (spodní okruh) v nadmořské výšce 1300 m. Trasy v údolí najdete kolem Šumperka.

Na kole po stezkách i v Bike – parku – Milovníci kol si u nás užijí nejvíce. Rovnou z chaty můžete vyrazit na desítky kilometrů skvělých tras pro kola. Doslova za rohem v Koutech je Bike – park, kde vás na kopec dostanou moderní šestisedačkovou lanovkou – nejrychlejší v ČR. Trasy jsou označeny dle obtížnosti stejně jako sjezdovky – modrá – lehká, červená – střední, černá – těžká. 1,5 km

Pradědovo i muzeum papíru – Máte rádi muzea? To si u nás pošmáknete také. Můžete vyrazit do muzea Ruční papírny Velké Losiny. Rodiče s dětmi mohou hrát celý den v Pradědově muzeu, kde jsou pro nejmenší připraveny také nejrůznější akce.
Z objektu: 6 Km do Losin (muzeum papíru), cca 20 km do Bludova (Pradědovo Muzeum).

Možnosti koupání: Velké Losiny – termály, termální koupaliště Velké Losiny, koupaliště Rapotín, bazén Domašov – Bělá pod Pradědem, Bazén Karlova Studánka, přehrada Krásné, Hynčice pod Sušinou – rybník Úžas, koupaliště Jeseník, koupaliště Šumperk – Bratrušák, bazén Šumperk – Aquacentrum, bazén Jeseník – Priessnitz, koupaliště Ruda nad Moravou, bazén Česká Ves, lom Žulová – Brankopy, Vrbno pod Pradědem – rybníky.

Blízká lyžařská střediska: Kouty nad Desnou, Kareš – Kouty nad Desnou, OAZA – Loučna nad Desnou, Přemyslov, Kocián – Loučná nad Desnou, Červenohorské sedlo, Vernířovice – Brněnka, X – park Františkov, LAV Vernířovice, Filipovice, Sobotín, Na Hájovně Branná
Turistické cíle v okolí: Dlouhé Stráně, Praděd, Šerák